054-8447800

מה צריך בשביל להחזיק אתר, וכמה זה עולה?

כדי שהאתר יוכל לעבוד ברשת האינטרנט ולהיות באוויר צריך לשלם עבור 2 דברים – דומיין ואחסון, ובדרך כלל רוכשים מתחילה דומיין ואחסון למשך שנה ולאחר מכן מחדשים אותם בכל שנה.

א. עלות הדומיין

כידוע לכל אתר יש דומיין (שהוא כמו כתובת או שם עבור האתר כדי שהגולשים יזהו אותו וידעו איך להגיע אליו) וצריכים לחדש אותו בכל שנה (אם ברכישת הדומיין שולם רק עבור שנה אחת). לפעמים ובמיוחד בדומיינים בינלאומיים בשנה הראשונה יש מבצעים ומשלמים פחות, אבל בשנים שאחרי המחיר עולה.

דבר חשוב שכדאי לדעת הוא שבכל חברות הדומיינים שבעולם התשלום הוא שנתי בלבד ואין החזר כספים גם אם החלטתם לוותר על הדומיין לפני תום השנה.
עלות חידוש הדומיין לשנה אחת הוא בדרך כלל בין 40 ל-100 ₪ עבור הדומיינים הנפוצים ביותר שהם עם סיומת:
net, org, info, biz, com, org.il, co.il

מה צריך בשביל להחזיק אתר וכמה זה עולה?

קיימים דומיינים עם סיומות נוספות שהופיעו בשנים האחרונות, והרכישה שלהם וכמו כן גם החידוש שלהם יכול להגיע למחירים של כמה מאות שקלים.

בדרך כלל רוב בעלי האתרים מחדשים את הדומיין שלהם לשנה אחת, אבל למעשה קיימת אופציה לחדש מראש לשנתיים עבור דומיין ישראלי או למקסימום 10 שנים מראש עבור דומיין בינלאומי.

המחיר שתשלמו עבור הדומיין תלוי בכמה גורמים:

 1. באיזה חברה אתם מחזיקים את הדומיין יש מחירים שונים מחברת דומיינים אחת לאחרת, הפרש המחירים יכול להיות אפילו בכפליים, ומצוי הדבר בישראל.
 2. דומיין בינלאומי או ישראלי הדומיין בינלאומי זול יותר באחוזים בודדים מדומיין ישראלי אם הוא נקנה בחו”ל.
 3. סיומת של הדומיין כפי שכבר נאמר למעלה יש דומיינים עם סיומת בינלאומית שהם יקרים יותר.
 4. הסתרת פרטי בעל הדומיין – Privacy Protection אפשרי לרכוש שירות זה רק בדומיין הבינלאומי והוא עולה כמה עשרות שקלים. ויש אפשרות לרכוש גם אחריות נוספת על שמירה בטוחה של הדומיין שנקראת Privacy & Business Protection. מי מחדש את הדומיין

אם אתם מחדשים בעצמכם את הדומיין תחסכו כמה עשרות שקלים. בונה האתר או חברת האחסון בדרך כלל יגבו עוד כמה עשרות שקלים על פעולת החידוש והאחריות על הדומיין.

ב. עלות אחסון האתר

ידוע שבשביל שנוכל לגלוש באתר בכל מקום בעולם חייב “לאחסן” אותו בשרת שהוא מחובר לרשת האינטרנט. השרת הוא בעצם מחשב שמאחסן בקונן הקשיח שלו את האתר.

עלות אחסון אתר

ואת האחסון רוכשים בדרך כלל עבור שנה, אמנם יש בעלי אתרים שמשלמים בכל חודש, אבל בדרך כלל על תשלום שנתי מראש יש הנחות וזה יותר משתלם.

התשלום השנתי עבור אתר תדמיתי כולל בדרך כלל עד כ-50 עמודים וכ-50 תמונות והוא עבור אתר שיש בו עד כ-3000 גולשים בחודש, התשלום השנתי תלוי בהרבה גורמים והוא נע בין 300 ש”ח ועד 2500 ש”ח בשנה, ולמעשה בדרך כלל ניתן למצוא אחסון איכותי בעלות של בסביבות ה-500 ש”ח לשנה.

 המחיר השנתי שתשלמו עבור חידוש אחסון האתר תלוי בגורמים הבאים:

 1. המקום בו נמצא שרת האחסון – בישראל האחסון עולה יותר מאשר בחו”ל, ולמעשה כיום מפני התקדמות הטכנולוגיה כבר לא הכי חשוב מהו מיקום השרת.
 2. חברת האחסון בה אתם מאחסנים את האתר – יש חברות אחסון בישראל, בדרך כלל ותיקות מאוד, שמבקשות מחירים מופרזים. למה זה קורה? כי אין פיקוח על המחירים, וחברות אלו מרשות לעצמם מחירים גבוהים בגלל שהן נולדו לפני קרוב ל-20 שנה כאשר האינטרנט היה בהתחלה שאז היו מצויים אלו המחירים הגבוהים, ואף שעם הזמן המחירים ירדו חברות אלו המשיכו לדרוש את המחירים הישנים.
 3. גודל שטח האחסון והתעבורה בשרת – יש חברות אחסון שימכרו לכם “שטח אחסון ותעבורה ללא הגבלה” במחיר גבוה. קודם כל צריך לדעת שרוב האתרים הקטנים לא צריכים יותר מ-100-300 מגה וכ-3000 מגה תעבורה. עבור אתרים גדולים יותר נדרש אולי כ-1000-3000 מגה שטח אחסון וכ-50000 מגה תעבורה עם לאתר יש הרבה גולשים. דבר שני – בדרך כלל זה לא ממש “ללא הגבלה”, כי ברגע שתעברו הגבלות שמוסתרות בין האותיות הקטנות תתבקשו לשלם יותר.
 4. סוג האחסון שלכם – אפשר לאחסון את האתר שלכם בשרת שיתופי – Shared שהוא הכי זול וברוב המצבים גם מספיק לצרכים של אתר תדמיתי בתנאי שהשרת טוב ובעלי השרת מטפלים בו. עבור אתר גדול במיוחד או עם גולשים רבים במיוחד בדרך כלל צריך לרכוש חבילת אחסון VPS שמחירה יכול להיות פי 10 ואף פי 20 ויותר מאחסון שיתופי.

ג. התחזוקה הטכנית של האתר

מלבד הדומיין והאחסון יש גם את עניין התחזוקה הטכנית של האתר שהוא דבר מאוד חשוב, התחזוקה הטכנית כוללת התקנת תוספים שונים להגנת האתר, וגיבוי ושחזור האתר במקרה של תקלה. המערכת וורדפרס מותקפת ע”י האקרים ובמקרה שנוצרה פריצה יש מצבים מסויימים שרק גיבוי יכול להציל את האתר.

הגנת האתר מפני האקרים

ומלבד זאת המערכת והתוספים של האתר מתעדכנים מידי פעם ומופיעות גרסאות חדשות, וכמו שמצוי בווינדאוס או בסמארטפון. בזמן האחרון עדכונים אלה יכולים להיעשות בצורה אוטומטית אבל יתכן שיהיו גם תקלות בדרך לעדכון. עדיף לעשות פעולות אלו באופן ידני ולפני העדכון חשוב לעשות קודם גיבוי ולפקח שהכל מתנהל בצורה תקינה ולוודאות שהאתר שלכם עובד טוב גם אחרי העדכון.

ובאופן כללי חשוב שיהיה לכל בעל אתר מתן תמיכה מקצועי וזמין עבור כל מיני תקלות ובעיות.

אם תדאגו לתחזוקה הטכנית של האתר בעצמכם בצורה טובה תחסכו 100-300 ש”ח בשנה אבל עדיף לתת לבונה האתר לדאוג לפעולות אלה כי הוא מיומן יותר ויכול לחסוך לכם זמן וטרחה מיותרת, ומלבד זאת גם מי שחושב שהוא מבין עניין יתכן שהוא יגיע למצבים של תקלות מסוימות שיצטרך לבקש עזרה מאיש מקצוע ואז זה לא ישתלם.
ולגבי בעלי אתרים שמעוניינים לתפעל את האתר בעצמם, וכגון להכניס פוסטים ותמונות חדשות וכדומה – יש דברים פשוטים מאוד שכמעט כל אחד יוכל ללמוד לעשות לבד, אבל ישנם גם הרבה אופנים שגם לאחר הדרכה אישית בסיסית זה יהיה מסובך ויוכל לגרום לבעיות ולבזבוז זמן ועגמת נפש מיותרת, ולכן כדאי להתייעץ בזה עם בונה אתרים מקצועי.

לסיכום:

 1. להחזקת אתר צריך לשלם עבור דומיין ואחסון, ויש גם עניין חשוב של תחזוקה טכנית הכוללת אבטחה וגיבוי של האתר, טיפול בעדכונים ומתן תמיכה עבור כל מיני תקלות ובעיות.
 2. לעניין העלות – אם יש לכם אתר תדמיתי קטן או בינוני בדרך כלל מספיק לשלם בכל שנה בסביבות 600 ש”ח לשנה עבור הדומיין והאחסון וליהנות מאתר איכותי מהיר ומאובטח, וכדאי למצוא נותן שירות שכולל במחיר גם את עניין התחזוקה הטכנית ומתן תמיכה מקצועי וזמין. ועבור אתרים גדולים במיוחד נצרך שרת VPS שאז המחיר הוא בדרך כלל בסביבות 300-700 ש”ח לחודש.
 3. אם אתם רוצים לתפעל את האתר בעצמכם ולהוסיף או לשנות בו משהו – כדאי להתייעץ לפני כן עם בונה אתרים מקצועי.

מעוניינים בהצעת מחיר? יש לכם שאלה כלשהיא? התקשרו אלינו ל- 054-844-7800

מעוניין לראות עבודות שלנו?

יש לך שאלה?

חייג אלינו ל – 054-8447800

או השאר פרטים ונשמח לחזור אליך בהקדם :-)