מה זה מיתוג?

מה זה מיתוג?

כל מה שצריך וחשוב לדעת על תהליכי מיתוג לבית העסק בכתבה שלפניכם

על מנת להבין מה זה מיתוג אנו ממליצים לכל אחד ואחת מביניכם לנסות להשיב על השאלות הבאות: מה גורם ללקוחות להעדיף באופן ברור ומוחלט מוצר מסוים על פני מוצר אחר הזהה לו? מדוע ציבור הצרכנים יבחר לשלם יותר עובר מוצר “ממותג”, כאשר עומדת לרשותו האפשרות לרכוש מוצר זהה ולא ממותג בתעריף נמוך יותר? מהן הסיבות המובילות לביקושים גבוהים למוצרים ממותגים בכל אחד ואחד ממוצרי הצריכה השונים? כאשר התשובה לכל השאלות הינה פשוטה וקצרה ובת שתי מילים בלבד: מיתוג עסקי.

אז מהו בעצם מיתוג?

מה זה מיתוג? ומהי חשיבותו בעולם העסקים? מיתוג הוא למעשה מערכת הקשרים (המודעת והבלתי מודעת כאחד) הנוצרת בין המוצר ו/או הגוף העסקי לבין קהל לקוחותיו, כאשר ההיבטים השונים הנלווים לתהליך המיתוג ובניית המותג הם אלו שבסופו של דבר יניעו את קהל הלקוחות לפעולה ובכך יתרמו לביסוסו של אותו מוצר ו/או גוף עסקי ויהפכו אותו בעצם למותג. חשיבותו של תהליך המיתוג תקפה לכל סוגי העסקים, בין אם מדובר בבית עסק בתחילת דרכו העסקית ובין אם מדובר בבית עסק וותיק. תהליך המיתוג עצמו נבנה באמצעות פעולות שיווק שונות הכוללות בין היתר את יצירתה של שפה עיצובית אחידה לכל האלמנטים השיווקים של בית העסק.

תהליכי מיתוג

כפי שציינו לעיל, אחת מהדרכים הבסיסיות ביותר לבניית מותג, עוברת דרך יצירת שפה פרסומית-שיווקית אחידה באמצעות אלמנטים גרפיים. פעולה זו מיושמת בעיקר לצרכי מיתוג עסקי והיא כוללת בין היתר: עיצוב גרפי אחיד לכל האלמנטים השיווקיים של בית העסק, החל מעיצוב הלוגו לבית העסק, דרך עיצוב הניירת המשרדית וכרטיסי הביקור ועד לעיצוב שלטי החוץ והפנים בבית העסק. יחד עם זאת חשוב לציין שפעולות העיצוב השונות מהוות אך ורק את הבסיס לבניית מותג, כאשר התשובה לשאלה מה זה מיתוג טמונה בפעולות שיווקיות נוספות אותן תקיימו לצורכי העמקתה של מערכת היחסים בין המוצר/הגוף העסקי לבין קהל לקוחותיו.

תיק עבודות

סגירת תפריט
מעוניין בהצעת מחיר?
יש לך שאלה כלשהי?

חייג אלינו ל - 054-8447800
או השאר פרטים ונשמח לחזור אליך בהקדם :-)