מה זה לוגו? - מי צריך את זה?

דברים שחשוב לדעת על ה-לוגו ועל חשיבותו

אם תשאלו את ויקיפדיה – האנציקלופדיה החופשית ברשת האינטרנט, מה זה לוגו? תקבלו את ההסבר הבא: לוגו (סמליל בעברית) הינו אלמנט גרפי המורכב מאיור, תמונה או עיבוד טקסט שמטרתו לסמל ולייצג גוף או גורם מסוים (בעיקר מוצרים וחברות) ולהיות מזוהה עימו בתודעת הציבור.

הסבר זה אומנם כללי מדי אך הוא מפרט בתוכו את המטרה העיקרית שלשמה נוצר כל לוגו באשר הוא: להיות מזוהה (בקרב הציבור הרחב)  עם הגוף אותו הוא מייצג.

מי צריך לוגו?

על פי מטרת הלוגו המצוינת לעיל (להיות מזוהה עם הגוף אותו הוא מייצג),יצירת לוגו לעסק רלוונטי לכל גוף עסקי, חברתי וכדומה צריך לוגו וזאת על מנת לייצר תודעה ציבורית לעצם קיומו.

בעולם העסקי, התשובה לשאלה מה זה לוגו קשורה לזהותו הויזואלית של בית העסק, כאשר הלוגו עצמו אמור לשדר ולשקף את התחום העסקי של אותו בית העסק וזאת בנוסף לערכיו של בית העסק ולקהלי היעד הרלוונטיים לגביו.

על מנת לייצר את הזהות המוחלטת של הלוגו עם הגוף אותו הוא מייצג, הלוגו מופיע בכל אלמנט שיווקי- פרסומי-תדמיתי המונפק על ידי אותו גוף, בין אם מדובר בנייר מכתבים, מעטפות ממותגות, עלוני פרסום, אתר האינטרנט, שלט המופיע על מבנה בית העסק וכדומה.

עיצוב לוגו כיצד?

עיצוב לוגו הינו תהליך עבודה ייחודי המותאם לכל בית עסק באופן פרטני וזאת בהתאם לתחום עיסוקו, קהלי היעד אליהם הוא פונה, שם העסק, יתרונותיו היחסיים והתדמית העסקית אותה בעל העסק מעוניין ליצור באמצעות שפת הלוגו.

עיצוב לוגו הינה פעולה מקצועית אותה מומלץ ואף חשוב לקיים אך ורק אל מול מעצבים גרפיים בעלי ניסיון מוכח בתחום העיצוב הגרפי בכלל ובתחום עיצוב לוגואים בפרט.

כאשר מעצב גרפי בעל ניסיון מוכח בתחום עיצוב לוגואים נשאל מה זה לוגו הוא ברוב המקרים ירחיב את תשובתו ויסביר לכם שהלוגו הוא למעשה אחד מאבני היסוד של בית העסק.

מה חשוב לבדוק לפני ששוכרים את שירותיו של מעצב לוגואים?

מהמפורט לעיל, ניתן להבין את חשיבותו של הלוגו עבור הגוף אותו הוא מייצג ולכן קיימת חשיבות רבה לבחירת מעצב גרפי בעל ניסיון מוכח בתחום אשר יבצע עבורכם את מלאכת עיצוב הלוגו.

בין יתר הפרמטרים המקצועיים לבחירת מעצב לוגואים תוכלו למצוא את הניסיון המקצועי של המעצב הגרפי, היקף הלוגואים אותם הוא עיצב ויכולותיו המקצועיות להבין מה זה לוגו וחשיבותו לתהליך המיתוג.

כמו כן, מומלץ לבחון עבודות קודמות אותן המעצב ביצע בכל הנוגע לתהליכי עיצוב לוגואים.

בכל הנוגע לעלויות עיצוב לוגו חשוב לבדוק מה המחיר כולל (התאמות הלוגו לאמצעי פרסום-שיווק שונים), מספר הסקיצות ללוגו אותן תקבלו כחלק מהזמנת העבודה לעיצוב לוגו, מספר סבבי השינויים עד לקבלת התוצאה הרצויה לכם וכדומה.

תיק עבודות